Erkek Keten Gömlek

Yaz geldiğinde, keten gömlekler yüksek nefes alma özelliğinden dolayı sıklıkla tercih edilir. Çünkü bu modeller özellikle serin tuttukları için yazın en çok giyilen modellerinden biridir. Her yerde tercih edilmesinin nedenlerinden biri de doğal bir kumaş olmasıdır. Pamuklu kullanıldığında dağınıklık oranı azalır ve böylece ütüleme daha kolay hale gelir. Doğal elyaf olarak da bilinmesinin nedeni, elyaflardan oluşan bir kumaş olmasıdır. Pamuklu dokularla karşılaştırıldığında, yüksek seviyeler çok daha yüksek dokudur. Nem işlevi yaz aylarında daha fazla öncelik sağlar.

Keten Gömlek Özellikleri

Erkek keten gömlek özellikleri, yaz ayları geldiğinde yüksek hava geçirgenliği nedeniyle genellikle tercih edilir. Serin kostümler nedeniyle, bu gömlek türleri giyilebilir türlerden biridir. Aynı zamanda aşırı kullanım nedenlerinden kaynaklanan doğal bir kumaştır. Doğal bir lif olarak, liflerin neden olduğu bir kumaştır. Pamuklu dokularla karşılaştırıldığında, dayanıklılık seviyesi çok daha yüksek dokudur. Nem çekme özelliği nedeniyle yaz aylarında daha çok tercih edilir

Erkek Keten Gömlek Modelleri

Erkek keten gömlek genellikle erkek modasında kullanılır. Lacivert düz ve monokrom keten gömlekler tercih edilerek klasik bir görünüm oluşturulabilir. Ayrıca kumaş pantolonlar veya kumaş pantolonlar ile kombinlendiğinde istediğiniz görünümü elde etmiş olursunuz. Bu tulumu klasik pantolonlarla da kombinleyebilirsiniz.

Aynı zamanda pantolon ve gömlek ile aynı renkte kemerli klasik ayakkabılar büyük bir detay olacaktır. Alternatif olarak krem rengi keten gömlekler erkekler için tercih edilebilir ve lacivert  pantolon  ve bej kemerlerle giyilebilir. Bej rengi de keten gömlek kombininde ayakkabı seçiminde çok uygun olacaktır.

Keten erkek gömleği ile spor bir görünüm elde etmek istiyorsanız farklı renk seçeneklerini kullanmalısınız. Erkek keten gömlekler jean ile mükemmel bir uyum içindedir. Bu yüzden sportif bir tarz tercih edenler için keten bir gömlekle kombinlendiğinde iddialı bir seçim oluyor. Bu kombini tamamen spor ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Keten gömlekleri her mevsimin koşullarına göre uzun veya kısa kollu olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca keten uzun kollu gömlekler giyerek kollarınızı sıvamak da başka bir seçenek olabilir.

Keten gömlekler diğer giyim çeşitleriyle de uyumlu olduğu için erkekler de kendi tarzlarını ifade etmek için çeşitli seçenekler kullanmalarına olanak tanıyor. Bu nedenle beyaz erkek keten gömlek modelleri, erkek modasının ayrılmaz bir parçası olarak farklı giysi ve aksesuarlarla birlikte kullanılma avantajına sahiptir.

Dayanıklı Yapıya Sahip Keten Gömlekler

Erkek keten gömlek, pamukla aynı koşullarda yıkanabilir, sağlam bir yapıya sahiptir ve çok higroskopiktir. Diğer kumaşlara göre özellikle pamuklu kumaşlara göre çok daha güçlü bir yapıya sahiptir. Keten gömlek çok esnek bir kumaş değildir. Çok güçlü bir kumaş olduğu için çok dayanıklıdır ve bu nedenle aşırı esneyemez. Aksi halde vakumlama veya benlikten çıkması mümkün değildir. Keten dayanıklı yapısı sayesinde kolay yıpranmaz ve uzun yıllar kullanılabilecek bir üründür. Tüm keten gömlek modellerini firmamızdan alabilirsiniz

Keten Nasıl Belirlenir?

Keten, lifli dokusu sayesinde pamuktan kolaylıkla ayırt edilir. Ayrıca, yırtılması, kırılması veya yıpranması pamuğa göre çok daha zordur. Keten, pamuk ve diğer kumaşlardan farklıdır çünkü süreksiz bir yapıya sahiptirler ve dokunuşa lifli bir yapı hissi verirler.