Plaj Gömleğini Kimler Giyer?

Plaj Gömleğini Kimler Giyer?

Tatiller herkes için değerlidir. Özellikle şehrin gürültüsü ve stres insanları oldukça yorar. Bunlardan kaçmak içinde yapılması gereken bazı aktiviteler vardır. Kimi dinlenmek için doğayı, ormanı tercih ederken kimi de tatilini sadece deniz, kum ve güneş üçlüsü olarak değerlendirir. Sahiller ve deniz vazgeçilmez tatiller arsında yer alır. İşte tatil yapılacak yere göre de bazı kıyafetler gerekir. Bunlardan birkaçını sizler için sıralayalım istedik.

Kumsalda Giyilecek Kıyafetler Nelerdir?

Deniz kenarı oldukça huzur verir. Birde deniz suyu bedeni ayrı dinlendirir. Uzmanlarda ara sıra rutin işlerden uzaklaşıp, farklı kişi ve mekânların ruh sağlığına çok iyi geldiğini söylemektedir. Ülkemize tatil cenneti diyebiliriz. İster dinlenmek için isterseniz huzur bulmak için sevdiklerinizle tatil yapın ancak bunun için belli kategoride alışverişler yapmanız elzemdir. Şimdi sizlere bazı kadın ve erkekler İçin kıyafetlerinden bahsedelim;

Plaj Kıyafetleri ve Özelikleri Nasıl Olmalıdır?

Her mevsim için ayrı kıyafetler alırken özellikle plajları doldurduğumuz yaz döneminde giyilen kıyafetler açık renkli olmalıdır.

  • Plaj gömleği, genellikle erkeklerin tercih ettiği ancak kadınlarında son zamanlarda tercih ettiği gömlek çeşididir. Kadınlar şifon gömlek tercih ederken, erkekler daha çok ince keten gömlek tercih ederler. Yalnız burada tek önemli olan nokta gömleğin rengi olacaktır. Rengi açık olmalıdır. Çünkü açık renkli kıyafetler güneş ışığını geçirmez. Özellikle kadınlar bilek boy dediğimiz gömlekleri tercih ederler Direkt olarak bikinin üzerine giyince oldukça rahat hissederler.
  • Plaj şortları, bu şortlar yine çoğunlukta erkelerin tercih ettiği sahil kıyafeti olsa da özelikle kilo problemi olan bayanlar da tercih etmektedir.
  • Deniz şortlar; erkek mayosu olarak bilinen bu şortlar çoğunlukta erken kuruyacak kumaştan olması önemlidir. Denizden çıkılınca en fazla bir ya da iki dakika içinde kuruyabilen ve içi fileli olarak üretilen bu şortlar trend erkek mayolarıdır.
  • Mayokini, bikini, mayo; bu tip kıyafetler özellikle kadınlar ve kız çocukları için firmalar tarafından üretilir. Bunlarda erken kuruyan cinsten yapılması oldukça önemlidir. Bu tip ürünleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken tek nokta özellikle göbeği olan bayanların mayo tercih etmesi gerekir. Bilindiği gibi mayolar göbeği kapatan ürünlerdir.
  • Croplar; croplar artık günlük yaşamımızın birer parçası oldu bu tip kıyafetler özellikle bazı bayanlara çok yakışmaktadır. Bu tip kıyafetler de sahilde ve artık denizlerde büstiyer olarak tercih edilmektedir.
  • Haşemalar, bilindiği gibi tesettürlü kadınlar denize girdiklerinde bu kıyafetleri tercih ederler. Hal böyle olunca tek dikkat edilen konu haşemalarda özellikle, yine erken kuruyan ve yine tene yapışmayacak kumaşların tercih edilmesi önemlidir. Hal böyle olunca tek dikkat edilmesi gereken konu haşemalarda özellikle, yine erken kuruyan ve özelikle tene yapışmayacak kumaşların tercih edilmesi önem arz eder.

Sahilde Ne Tür Elbiseler Tercih edilmelidir?

Moda sektöründe özellikle elbise konusunda oldukça çeşit vardır. Elbiseler tek parça kadın kıyafetleri olduğu için tatillerde ve sahillerde oldukça kurtarıcı kıyafetlerdir. Açık renkli ve özelikle dekolteli olması oldukça şık ve bu sezonun modası diyebiliriz. Elbiselerde ise dikkat edilmesi gereken elbisenin kumaşının mümkünse penye türü olması serin tutacaktır. Ayrıca sahilde yine güzel ve bakımlı görünmenizi sağlayabilir.

 

Bizi Instagramdan Takip Edebilirsiniz:whitefinofficial

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir